Podsumowanie targów 2017

Największe wydarzenie dla całego sektora spożywczego tradycyjnie już odbyło się w Poznaniu. Dla branży jesień Polagrą się zaczyna, a jest to grupa targów, która daje klientom kompleksowy przegląd rynku, jest niezmiernie barwna i atrakcyjna w swej ofercie. Już od soboty, 23 września, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęły się Targi Smaki Regionów, do których w poniedziałek – 25 września – dołączył cały blok targów dla biznesu, czyli: Polagra Food, Polagra Tech oraz Pakfood, Polagra Gastro i Invest Hotel, a także najważniejszy w Polsce profesjonalny konkurs dla kucharzy: Kulinarny Puchar Polski. Przez sześć dni to w stolicy Wielkopolski tętniło światowe życie branży spożywczej.

wrz_26_2017_262.jpg

Blok Targów Polagra w Poznaniu to dla branży spożywczej i gastronomicznej możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami, rozwiązaniami technologicznymi, a także promocja polskiej gospodarki. Tegoroczną wystawę utworzyło ponad 900 wystawców z 36 krajów. Ekspozycję dopełniało szerokie portfolio szkoleń, konferencji, konkursów i pokazów kulinarnych. Goście Targów  przyjechali do Poznania z całej Polski, ale także zza granicy między innymi, w ramach programu Hosted Buyers z: Singapuru, Tadżykistanu, Uzbekistanu, Libanu, Egiptu, Kataru, Rumunii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii i Ukrainy.

Poznańska impreza, to największe targi dla sektora spożywczego w Europie Środkowo-Wschodniej. Stoiska zarówno firm polskich, jak i międzynarodowych koncernów przyciągają premierami i najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie produkcji żywności i innowacji technologicznych. Co zatem potwierdza siłę targów, jako narzędzia biznesowego, które daje więcej? Otóż właśnie możliwość odbywania prawdziwych spotkań, w jednym miejscu i porównania realnych ofert producentów czy dystrybutorów. Polagra to także budowanie  zaufania biznesowego poprzez rozmowę na miejscu w sprzyjającym do tego środowisku z możliwością poznania ludzi, którzy tworzą firmę i obejrzenia jej produktów.

Polagra Tech i Pakfood - przemyślana strategia

Międzynarodowe Targi Poznańskie prowadzą szeroko zakrojoną współpracę z  podmiotami w branży (od przedsiębiorstw, przez stowarzyszenia, po instytucje państwowe),
a synchronizacja wydarzeń dla tożsamych sektorów gospodarki podczas organizacji targów daje firmom lepsze rezultaty biznesowe niż odosobnione działania marketingowe. Strategia synergii ma na celu przygotowanie i przeprowadzenie spotkania biznesowego, jakim są targi Polagra Tech  i Pakfood w taki sposób, aby były one korzystne dla klientów.

Z rozsądnego połączenia płyną realne korzyści. Polagra Tech z Pakfoodem, to połączenie oferty i wydarzeń dla korespondujących ze sobą branż. To pisane sobie małżeństwo targów technologii spożywczych z targami opakowań dla żywności gwarantuje dostęp do zainteresowanych ofertą z całego sektora. Daje możliwość holistycznego zaplanowania produkcji, a przeglądu można dokonać pod przysłowiowym jednym dachem –Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Kolejna edycja Targów Polagra-Tech odbędzie się 2018 roku. Salon Technologii Piekarskich i Cukierniczych w dniach 30 września – 4 października 2018 r., zaś Salon Technologii Spożywczych od 1 – 4 października 2018 r.

Targi kontraktacyjne

To co zdecydowanie wyróżnia targi w Poznaniu, to fakt, że organizatorzy prowadzą długoterminową kampanię na pozyskanie branżowych zwiedzających. Co ważne, dla wystawców, od momentu zgłoszenia, prowadzone są intensywne działania promujące ich marki oraz produkty na terenie Polski oraz poza jej granicami.

Już dziś warto pomyśleć o tym, aby zaplanować swoją ekspozycję w kolejnych edycjach wydarzeń z bloku Polagra. To imprezy, które tworzone są z uwzględnieniem potrzeb branży, a ich nadrzędny cel stanowią prawdziwe spotkania i realne kontrakty.

 

[ Wstecz ]
Współpraca Medialna